RT Entropy - шаблон joomla Joomla
Dovolená s rizikem
 
Dovolená s rizikem
John Graham (překlad Ludmila Jánská)

 

 Něco málo o hře

  Ztřeštěná situační veselohra o tom, co všechno se může stát, když si manželé vyjedou na dovolenou někam, kde si nezajistili ubytování... když chce milující manželka potěšit svého manžela tím, že za ním nečekaně přijede na místo jeho „služebního“ pobytu... když se všichni sejdou v trochu záhadném hotelu, kde je ředitelem ustrašený mladíček, který se potřebuje všem zavděčit, a vrátného mu dělá zkušený a sebejistý letitý zaměstnanec podniku, jehož jedinou slabinou je trochu obtížnější domluva, protože pochází z cizineckých legií... a když se k tomu všemu přidá tradiční místní slavnost s maškarami.

  Riskují samozřejmě všichni a mistrná kaskáda zápletek, které si na ně autor vymyslel (v naprostém souladu s řádem života, který všichni žijeme), jim dá pořádně zabrat. Jak to všechno dopadne netuší až do samého konce ani postavy komedie, ani diváci. Ale ačkoli je Freemanova hra chvílemi až nelítostná, přece jen je z rodu „hodných“ a příjemných komedií, a také z rodu výsostné, inteligentní zábavy. 

 


dovolena2x

 

 Něco málo o hře

Ztřeštěná situační veselohra o tom, co všechno se může stát, když si manželé vyjedou na dovolenou někam, kde si nezajistili ubytování... když chce milující manželka potěšit svého manžela tím, že za ním nečekaně přijede na místo jeho „služebního“ pobytu... když se všichni sejdou v trochu záhadném hotelu, kde je ředitelem ustrašený mladíček, který se potřebuje všem zavděčit, a vrátného mu dělá zkušený a sebejistý letitý zaměstnanec podniku, jehož jedinou slabinou je trochu obtížnější domluva, protože pochází z cizineckých legií... a když se k tomu všemu přidá tradiční místní slavnost s maškarami. Riskují samozřejmě všichni a mistrná kaskáda zápletek, které si na ně autor vymyslel (v naprostém souladu s řádem života, který všichni žijeme), jim dá pořádné zabrat. Jak to všechno dopadne netuší až do samého konce ani postavy komedie, ani diváci. Ale ačkoli je Freemanova hra chvílemi až nelítostná, přece jen je z rodu „hodných“ a příjemných komedií, a také z rodu výsostné, inteligentní zábavy.

 

 Premiéra

První uvedení hry se uskutečnilo 18. listopadu  2011 od 19 hodin v kině  v Českém Dubu.

 

 Obsazení

Karak - hlavní vrátný a téměř hotelový inventář

Heinz - ředitel hotelu a ochotný ochotník

Stanley Parker - nadšený motorkář z Angle

Brenda Parkerová - méně nadšená motorkářka a manželka

Helga Philbyová - bývalá zdravotní sestra

Claude Philby - majitel pekárny na sušenky, " králíček"

Simone - tanečnice, milenka, " mušlička"

 

 

Nápověda

Technika

Režie

  

Pavel Pechanec

Václav Stezka

Václav Řídký

Jana Pechancová

Dagmar Čemusová

Pavel Porš

Věra Dufková

 

 

Kateřina Řídká

Jakub Zelenka

David Bělohradský

 

 Galerie

 

 

 

 

 

 

Dovolená s rizikem - Sychrov 25.3. 2012